اسکنر سه‌بعدی EinScan-S از نظر داوران iMAKER برنده حرفه‌ای اعلام شد!

بسمه تعالی

نمونه اسکن شده توسط اسکنر سه بعدی
نمونه اسکن شده توسط اسکنر سه بعدی

اسکنر سه‌بعدی EinScan-S از نظر داوران iMAKER برنده حرفه‌ای اعلام شد!

einscan
اسکنر einscan

زمانیکه استفاده از عکس و تصویر در کامپیوترها تازه آغاز شده بود را بخاطر می‌آورم که نسبتا اتفاق جدید بود. وقتی این تکنولوژی در ابتدای راه خود بود تا جای خود را پیدا کند تماشای فیلم‌ها واقعا جذابیت خاصی داشت. حالا بهرحال، آن فیلم‌های CGI در مقایسه با تکنولوژی پیشرفته که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد خنده‌دار به‌نظر می‌آیند. پیچیدگی و واقع‌گرایی کامپیوترهای امروزی تصاویری را خلق می‌کند که تاحدی ناشی از تکنولوژی اسکنرهای سه‌بعدی است. تصاویری که یک طراح ماهر از اسکنر های سه‌بعدی می‌سازد از واقعیت غیرقابل تشخیص هستند. میگل گررو از CGClones یکی از آن طراحان است. فردی با تجربه و کارآزموده که برنده جایزه صنعت جلوه است، گررو تکامل تکنولوژی اسکن سه‌بعدی را در طول دوره زندگی حرفه‌ایش تماشا کرده است.

نمونه اسکن شده توسط اسکنر einscan
نمونه اسکن شده توسط اسکنر einscan

گررو از مسیر کاریش در زمینه‌ی جلوه‌های بصری توضیح می‌دهد: من در حدود ۱۴ سال در صنعت بوده‌ام. برای برخی پروژه‌ها و کارها، ما نیاز به اسکن دوبرابر بازیگران داشتیم.
زمانی‌که گررو پروژه CGClones را آغاز کرد، در حال استفاده از یک اسکنر لیزری صنعتی بزرگ برای کپچر کردن تصاویر بازیگرانش استفاده می‌کرد. وی اخیرا از استفاده اسکنر سه‌بعدی Shining 3D’s EinScan-S فارق شده است. اسکنر کوچک و دستی به وی اجازه می‌دهد تا هم اشیاء و هم انسان‌ها را با رزولوشن بالا و جزئیات زیادی اسکن کند. برای قابل تعویض کردن تنظیماتی که دقت بالا را برای هردو اشیای کوچک و بزرگ به ارمغان می‌آورد از وی متشکریم.
در حال حاضر اسکن EinScan-S که از آغاز سال شروع به کار کرده است، نقش زیادی در پروژه های بزرگ تاریخی بازی کرده است. از قبیل تلاش های اخیر دولت عراق به حفظ آثار و اسنادی از بابل باستان. همانطور که گررو وCGClones تصدیق می‌کنند اسکنر خودش را به‌خوبی برای تولید فیلم نشان داده است که به تیم جلوه‌های بصری این اجازه را می‌دهد که تصاویر واقعی را بصورت گسترده در ابعاد چشم‌انداز‌های وسیع یا کوچک در اندازه دندان ایجاد نماید. پیرو اظهارات گررو، جزئیات بالا، و دارا بودن دو حالت اسکن و نرم‌افزار کاربرپسند، وی را به EinScan-S جذب کرد.

اسکنر einscan
اسکنر einscan

قابل توجه است که از زمانیکه CGClones بصورت اختصاصی برروی تصاویر دیجیتال کار کرده است، وب‌سایت آن‌ها نشان می‌دهد که بزودی سرویس‌های خوبی را در زمینه‌ی پرینت سه‌بعدی ارائه خواهند داد. هیچ جزئیاتی وجود ندارد غیر از اینکه تیزر coming soon نمایش داده شده است.

پس از ارزیابی یک ماه و نیمه، iMakr اسکنر EinScan-S پذیرفته شد و قرار بر فروش آنلاین آن در نیویورک و لندن شد. داوران کیفیت اسکن بالا و آخرین نرم‌افزار اسکنر را مورد ستایش قرار دادند. نقاط قوت آن مطابق نظر داوران به شرح زیر است:

• الگوریتم تنظیم کننده‌ی خوب ( امکان اسکن از جهات مختلف حتی بصورت اتوماتیک)
• خیلی خوب در بستن سوراخ‌ها و تهیه یک مدل ضدآب
• نسبت سرعت/کیفیت خوب
• نسبت کیفیت/قیمت خیلی خوب
• آسان برای کالیبره کردن
• توانایی ذخیره پروژه‌ها و اسکن‌ها بصورت منحصربفرد
• آپشن تغییر سایز قبل از ذخیره به فرمت stl

در مجموع اینطور مشاهده می‌شود که اسکنر EinScan-S در سال اول وجودش یکی از بهترین‌هاست.

منبع:3dprint
ترجمه شده برای اولین بار توسط تیم خبری شی چی |اولین و بزرگترین پایگاه خبری پرینترها و سیستم های سه بعدی در ایران
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تشخیص ربات و انسان * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.