ترمیم منقار توکان توسط پرینتر سه بعدی

ترمیم منقار توکان یونانی توسط پرینتر سه بعدی

 

 

منقار شکسته توکان و چاپ منقار توسط پرینتر سه بعدی
منقار شکسته توکان و چاپ منقار توسط پرینتر سه بعدی

یکی از مواردی که انسان را ناراحت و خشمگیم می‌کند، ظلم به حیوانات است. داستان توکان یونانی یکی از این دست موارد است. این توکان قربانی حمله وحشیانه گروهی از پسرها شده بود که به گفته شاهدان قصد آنان خندیدن و اذیت کردن توکان با چوب بوده است. در حین آزار رساندن به توکان بیچاره قسمت بالایی نوک توکان شکسته می‌شود. توکان بدون هیچ توانایی در تهیه علوفه و غذا یا هیچ دفاعی در مقابل شکارچیان رها شده بود.وقتی داستان توکان در رسانه‌های اجتماعی انتشار یافت، مردم عکس‌العمل های زیادی نشان دادند و اقدام به کمک‌های مالی زیادی کردند. زمان زیادی طول نکشید که هزاران دلار برای کمک به چاپ سه بعدی یک منقار جدیدی برای توکان جمع شد.
این قضیه برای یک سال گذشته می‌باشد، و اکنون پس از گذراندن روزهای زیادی، توکان منقار جدیدش را دارد و می‌تواند دوباره بخواند. پس از نجات، توکان به یک باغ وحش rescate که یک سازمان نجات و امدادرسانی در زمینه توان‌بخشی به حیوانات مجروح و صدمه دیده می‌باشد برده شد. شرکت‌های چاپ سه‌بعدی بسیاری در این مورد کمک‌رسانی کرده بودند. تکنسین‌هایی از Grupo SG قسمت‌های باقی مانده از منقار توکان را اسکن کردند و به EwaCorpوElementos 3D جهت ایجاد مدل سه بعدی تحویل دادند.

چاپ سه بعدی پروتز منقار برای توکان
چاپ سه بعدی پروتز منقار برای توکان

پس از سختی‌هایی که در طراحی منقار مناسب برای توکان وجود داشت، در نهایت یک طرح موفق ایجاد و چاپ شد. پروتز سه‌بعدی چاپ شده قبل از اینکه جای زخم توکان از رود به آن متصل شد. حالا توکان می‌تواند به طور طبیعی بخواند و منقارش را بازو بسته کند و مثل یک توکان سالم و شاد زندگی کند.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تشخیص ربات و انسان * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.