پرینتر سه بعدی و فرصت ها و چالش های جدید در صنعت نفت و گاز

ورود فرصت ها و چالش های جدید به صنعت گاز و نفت توسط پرینتر سه بعدی

نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی -دستگاه -حفاری-صنعت نفت و گاز
نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی -دستگاه -حفاری-صنعت نفت و گاز

صنعت نفت و گاز (O,G) مانند تجارت های مدرن دیگر، شروع به بکارگیری و استفاده منظم از تکنولوژی پرینت سه بعدی در گردش های کاری و زمینه های کلیدی و حساسی کرده اند.
پرینت سه بعدی به شکل ابزاری ارزشمند برای تولید سفارشی در این خصوص اثبات شده است.
یکپارچه کردن قطعات و یا ساخت اجزای کوچک و همچنین بازسازی طرح های موجود برای ایجاد ابزار بهینه و کارآمدتر از موارد مورد استفاده در این صنعت است.  همچنین در بسیاری موارد تولیدات برخی قطعات و ابزارها با روش سنتی دیگر بصرفه نبوده و تولیدات اینچنینی و استفاده از این تکنولوژی جدید جایگزین مناسبی در این صنایع می باشد.
کاربرد اصلی زمانیست که نمونه سازی سریع، به طور چشمگیری هزینه و چرخه زمانی را برای توسعه نمونه های اولیه کاهش می دهد.

نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی -دستگاه -حفاری-صنعت نفت و گاز-2
نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی -دستگاه -حفاری-صنعت نفت و گاز-2

یا وجود برخی از برنامه های بلند مدت برای چاپ سه بعدی در صنعت G & O انتظار می رود که اجزای مورد نیاز برای طیف گسترده ای از تجهیزات ضروری و ماشین آلاتی که تولید می شوند را متحول کند.
همچنین چاپ سه بعدی نقش به سزایی در جهت تحقیقات صنعتی و توسعه فعالیت های G&O دارد.
به همین ترتیب شرکت ها دیگر مدت زمان زیادی برای جایگزین کردن قطعات مورد نیاز انتظار نمی کشند و توانایی چاپ هرقطعه مورد نیاز خود را در همان زمان و مکان دارند. داشتن تکنولوژی چاپ سه بعدی on-site (در محل) زمان های طولانی برای دریافت قطعات مورد نیاز را در جاهایی که نیاز به تعویض قطعه ی استانداردی در کوتاه ترین مدت می باشد یا جایی که ترخیص کالا از گمرک به احتمال زیاد تاخیر زیادی پیش خواهد آورد را از بین می برد.

نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی - -سکوی نفتی-صنعت نفت و گاز-2
نمونه ساخته توسط پرینتر سه بعدی – -سکوی نفتی-صنعت نفت و گاز-2

چاپ سه بعدی on-site همچنین برای ایجاد قطعات دیگری که در حفاری ها به آن نیاز پیدا می شود و استخراح نفت به آن وابسته می شود نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
با وجود چالش های بسیاری که این تکنولوژی در این صنعت دارد،  شرکت ها به دنبال اتخاذ این تکنولوژی هستند. این تکنولوژی به شدت به اطلاعات دیجیتالی وابسته است و نقش مدیران فناوری اطلاعات جهت استفاده از آن و یکپارچه کردن این فناوری مدرن بسیار مهم است. کارمندان نیازمند یک زیر ساخت قوی و امن برای مدیریت داده های سه بعدی شرکت هستند.  تیم مهندسی نیز بایستی برای آماده سازی on-site و استفاده از این محصولات جدید بدون قربانی کردن کارایی و ایمنی تلاش کنند.

 

منبع: 3dprint

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تشخیص ربات و انسان * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.