آداپتور پرینت شده ی سه بعدی در عکاسی آسمان شب

عکاسی از آسمان زیبای شب توسط آداپتور تلسکوپ پرینت شده ی سه بعدی و گوشی های هوشمند

غالبا برای بسیاری از افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، دیدن یک شب پرستاره بندرت اتفاق می افتد.

در سفرهای خارج از محدوده شهری و به دور از آلودگی های نوری مشاهده ستارگان درخشان و ماه بسیار هیجان انگیز خواهد بود. برای ثبت همیشگی تصاویر زیبای آسمان شب با تلفن های هوشمند می توان از آداپتور ساده ای که مناسب تلسکوپ باشد استفاده کرد. آداپتور سه پایه دستی که قابل چاپ سه بعدی نیز هست به شما اجازه می دهد تا تلسکوپ ساسترون فرست اسکوپ ( Celestron FirstScope ) خود را به هر سه پایه ای متصل کرده و عکاسی کنید.

take-beautiful-night-sky-photos-smartphone-3d-printed-telescope-adapter8

تلسکوپ سلسترون فرست اسکوپ ( FirstScope ) یک تلسکوپ سبک دابسونی ( Dobsonian ) با دیافراگم بازتابنده تیوب نوری 76 میلی متر است، که دو چشمی استاندارد 1.25 اینچی و فاصله کانونی 300mm دارد. طراحی جمع و جور آن باعث می شود تا در سفرهایمان بتوانیم براحتی از آن استفاده کنیم.

take-beautiful-night-sky-photos-smartphone-3d-printed-telescope-adapter6

نحوه کار به این صورت است که تلسکوپ خود را می توان براحتی به سه پایه ی دوربین متصل کرده و برای رصد ستارگان یا عکاسی از ماه استفاده کنیم. این آداپتور پرینت شده ی سه بعدی توسط  Ruiz Brothers ساخته شده است.

آداپتور در سه قطعه توسط فیلامنت PLA پرینت شده است، پرینت داخل قطعات با مقدار پرشدگی 15 درصد ( پارامتر infill) و ارتفاع لایه ها 0.2  انجام شده است. چاپ تمام این قطعات  تقریبا سه ساعت طول می کشد، و فقط جهت پرینت آداپتور آیفون iphone-adapter.stl از ساپورت استفاده می شود. فایل های stl موجود جهت دانلود و پرینت را می توانید در نرم افزارهای طراحی سه بعدی براحتی ویرایش کنید تا مدل دلخواه و مناسب خود را بسازید.

take-beautiful-night-sky-photos-smartphone-3d-printed-telescope-adapter3

 

take-beautiful-night-sky-photos-smartphone-3d-printed-telescope-adapter5

بسیاری از لوازم جانبی دوربین های عکاسی و آداپتورها را می توان از طریق پرینتر سه بعدی ساخت کرد.  برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

film-to-digital amalgamation

professional camera slider

openSAM stabilizer

بهرحال برای بسیاری از منجمین آماتور یا غیر حرفه ای، این آداپتور تلسکوپ یکی از قابل دسترس ترین طرح هایی است که وجود دارد.

take-beautiful-night-sky-photos-smartphone-3d-printed-telescope-adapter2

هنگامی که گالیله اولین تلسکوپ ابتدایی را در سال 1609 طراحی کرد، به دنبال آشکار کردن اسرار آسمان شب بود. او احتمالا هیچ ایده ای از اتفاقاتی که چهار قرن بعد می افتاد نداشت، ما با استفاده از یک آداپتور پرینت شده ی سه بعدی قادر به ثبت تصاویر زیبا و با کیفیت بالا توسط دوربین های تلفن هوشمند خود هستیم.

 

 

شی چی آمادگی خود را در زمینه های همکاری و مشاوره  در پروژه های علمی و فنی اعلام می کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تشخیص ربات و انسان * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.